ONUN DOĞUŞU BİZİM DİRİLİŞİMİZ OLDU

DSC05172-01.jpeg

GELECEĞİNİ ÖĞRENDİKTEN SONRA ZAMANIN NASIL GEÇTİĞİNİ ANLAMADIM , HA TABİ Kİ BİR AY İKİ AY  GEÇMİYOR BİTMİYOR DERKEN SON GÜNLERE GELMİŞTİM. KORKUM BÜYÜKTÜ AMA ONUN GELİŞİNİ GÜLÜŞÜNÜ BAKIŞINI KİME BENZEDİĞİNİ KOKUSUNU EN ÖNEMLİSİ SAĞLIKLI OLMASI İÇİN HEM DUA EDİYOR HEM ÇOK MERAK EDİYORDUM .. TABİ DOĞSA DA YÜZ ÜSTÜ YATABİLSEM DEMİŞLİĞİM ÇOKTUR . SORUN BİR KERE ŞÖYLE GENİŞ GENİŞ YATABİLMİŞ LİĞİNİZ VAR MIDIR DİYE TABİ Kİ ODA YOK. NEYSEKİ ONUN KOKUSUYLA KAVRULDUĞUM GÜNLERDEN BİRİ .

DSC05412.JPG

gün gelmiş ngs ye bağlanmışım . hava soğuk nasıl kar yağışı sadece o yıl o gün yağdı siz düşünün . sabahın 5’i biz hastane yolları planlı sezeryan ile doğum yaptım o anı okadar güzel hatırlıyorum ki ben olduysam herkez doğurur bıle dedım cıktıktan sonra .. allah kolaylığını vermişti bana yada çocuğumun kokusuna kavuşçağım için uyuştu vücudum ..                             gelecekti ve son bekleyişti..
DSC05432 

 

 

 

 

 

 

berat 30 aralık 2016 saat 08:08 de dünyaya geldi:)

IMG_2933doğduğu andan itibaren değişen hayat,yaşam.planlar, hep onunla birlikte şekillendi. annelik mertebesine yükselmiştim onunla büyüyecektim en güzelinden. Berat gazlı bir bebekti doğduğu gibi gazına müdahale etmekten tadını çıkaramamıştık ilk günlerin. malum kış ayında doğdu hastalık mevsimiydi 9 aay boyunca grip olmayan ben doğuma saatler kala grip gbi olmuştum beratta gripli doğdu resmen çok zorlandık . kırkımız çıkmadan hastane kapılarıunda nöbet tuttuk o doktordan o doktora neyseki balgamlanmıştı onu atlatabilmek için antibiyotik olmadan havayla akciğerine inmek üzereyken balgamı yok ettik gaz sürecimiz aynı şekilde devam etti alışmıştık artık onu rahatlatmaktı tüm gayemiz .onunla birlikte uyuyor onunla birlikte kalkıyorduk .emme sürecimiz üç günü aştıktan sonra başlayabilmişti, yaptığım stresi size anlatamam ..herşey yolunda ilerledi süreçler birbirini kovaladı …dışarı çıkmamız tabiki uzun sürmedi zaten hastaneye oraya buraya derken arada kaçamaklarda yapıyorduk gezmeye 20 günlükken start vermiştik . buyüzdendir ki buna bağlıyorum evde durmak istemiyor kendisi sokak kapısının önünden uzaklaşamıyor belki biri gelirde üstüne atlarım ..
DSC05544.JPG
kendisi 7 köyünde ağasıydı ,inanın öyle takılıyordu:) bir bebek geldiği gibi borusunu öttürebilirmi ,öttüren cinstendi kendisi 🙂 zaman onunla okadar hızlı geçiyordu ki ..çocuk düşüncesini beynimde çok büyütmüşüm dedim kendi çapımca en güzel zamanların başlangıcındaydık 🙂
ha bu arada çok yakın arkadaşımla aynı zamanda hamile kalıp 9 aylık süreci beraber yürüyüp doğumlarımızı da 10 gün arayla yaptık. bizim için artı bi durumdu yardımlaşarak alıverişlerimizi beraber yaparak araştırarak yolun sonunu getirdik. Beraber büyüyorlar..

Göbeği düştü, ilk banyosu ilk yan dönüşü agulaması ilk oturuşu derken zamançabucak geçti diş buğdayı için zaman gelmişti sıradaki yazımda diş buğdayı hazırlıkları var 🙂

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

TEPEYE DÖN