Diş buğdayı hazırlıkları ;

merhabalar ;

Yaklaşıyordu zaman ,huysuzluk uykusuzluk ağızdan akan salyalar..

aslında doktor dort aylık kontrolunde gelen döt diş var patlatmayı bekliyor derken bir şok yaşamıştık çok erkendi olması normalmi diye neyseki dişlerin kendilerini patlatmaları iki ayımızı aldı , bu süreç çok zorlu bir süreçti bizim için .. uykusuz geceler huzursuz günler tükürüğünden boğulma riskleri emmek istememe daha bir sürü şey yazarken hatırlıyorum da ne günlermiş deyip üzerini kapamak istiyorum ..

6. Ayımıza girdiğimizde beliren birlikte damak patlatmışş iki diş kardeşleri gördük , tabiki bu dişleri önce ben gördüğüm için olan adetlerimizi uygulayamadık çocuguma zaten baştan aşağı kıyafet alıyordum deli gibi:)

gelelim hazırlıklara ,bir önceki yazımda bahsetmiştim arkadaşımla aynı dönem hamile kalıp aynı dönem doğum yaptık diye , karındaş kardeşlik parti yolunda 🙂beraber yapmaya karar verdik zaten her yaptıkları geçirdikleri zaman beraberdi bu partileri ayrı olamazdı tanıdıklarımız ailelerimiz de ortak olunca bizim için artı avantaj olmuştu :)kendisi benden daha çok araştırmacıydı bu yüzden çoğu hazırlığı beraber karar verip kendisi temin etti bunun içim intgram bizim için çok iyi bir aracı olmuştu.. öncelikli olarak partiyi yapacağımız mekandı onu ayarladıktan sonra başladık hazırlanmaya 🙂 DSC05953.JPGdört beş çeşit börek kısır kurabiye poğaçayla menülerimizi hazırladık..

DSC05951.JPGpastamızı çok severek yaptırmıştık ve çok beğenerekte yedik sanırım 🙂

DSC05947.JPGdiş buğdayı için dağıttığımız diş macunlarıda masanın yanında yerini almıştı 🙂 üzerinde fikir olucaksa dişleriniz beratın dişleri gibi bembeyaz olsun yazıyordu

DSC05943.JPGDSC06000.JPGbalat parti evine çok teşekkür ederiz yaklaşımından dolayı şerife özışık’a işinde başarılar diliyoruz

 

bir dahaki yazımda doğum günü hazırlıklarımız var 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

TEPEYE DÖN